Piła formatowa – co warto wiedzieć o tym urządzeniu?

Data dodania: 23.05.2018


Jeżeli obróbka drewna jest twoim hobby lub zajmujesz się nim zawodowo, na pewno wiedziałeś o tym, że piła formatowa jest typem przecinarki tarczowej, która z powodzeniem jest wykorzystywana w wielu mniejszych warsztatach stolarskich oraz w warsztatach, które mają własną linię produkcyjną. Dlaczego piła formatowa jest tak chętnie wybierana wśród właścicieli warsztatów? Stolarze chętnie dokonują jej zakupu z tego względu, że może przyczynić się od do osiągnięcia większych zysków. Kupno takiego urządzenia, jak piła formatowa nie powinno odbywać się w pośpiechu – to bardzo ważna decyzja, która wymaga zagłębienia się w temat. Warto jest poznać wcześniej funkcjonalności sprzętu i określić, czy na pewno będzie przydatny do naszej pracy. Zwróć uwagę na jakość wykonania sprzętu oraz renomowanego producenta maszyn do obórki drewna.

Piła formatowa – co warto wiedzieć o tym urządzeniu? Piła formatowa – co warto wiedzieć o tym urządzeniu?

W co powinna być wyposażona porządna piła formatowa? Na pewno w jej wyposażeniu musi znaleźć się wózek ruchomy – w standardowych modelach znajdziemy dwa rodzaje posuwu, na łożysku kulkowym lub też na rolkach. Ten element wyposażenia może być dowolnie modyfikowany, jednak zależy to od określonego producenta. Jeżeli postawisz na maszynę w starszym typie, będzie ona wyposażona w prowadnice w formie pełnego wałka lub rury. Piła formatowa powinna być wyposażona także w agregat – jeżeli będzie on złożony z kilku połączonych ze sobą elementów, może to negatywnie wpłynąć na jakość wykonywanej przez ciebie pracy. Jeżeli z kolei postawisz na agregat odlany z żeliwa, który zamontowano na łożyskach, będziesz mógł podnosić oraz przechylać go do woli.

Piły poprzeczne

Kolejny element to podcinacz, czyli samodzielna piła o niedużych rozmiarach, która działa niezależnie od piły głównej i wykonuje cięcie pod spodem płyty. To rozwiązanie sprawia, że minimalizujemy ryzyko wystąpienia strzępów materiału, a krawędź przedmiotu wyróżnia się wyjątkową gładkością. Podczas stosowania drewna o delikatniejszej strukturze niż drewno lite, taki element piły jak podcinasz bardzo ci się przyda – podkreśla producent maszyn do obróbki drewna Winter Poland. Czas na omówienie kolejnego elementu wyposażenia piły formatowe – jest to stół roboczy, który powinien być wyposażony w linijkę. Musi być on wykonany z najlepszej jakości materiałów, a także wyróżniać się solidnością oraz dokładnością linijki. Producent maszyn do obróbki drewna wspomina o tym, że najlepszym wyborem będzie stół żeliwny. Czy wiesz już, jaka piła formatowa będzie odpowiednia dla Twojego zakładu stolarskiego?

https://katamaranyzatoka.pl

WINTER piła formatowa A 45 – 3200 DELUXE DIGITWINTER piła formatowa A 45 – 3200 DELUXE DIGIT

Schody na wymiar

Tokarka do przydomowego warsztatu

fahrzeugfolierung NRW