Maszyna CNC – czy warto inwestować w jej zakup?

Data dodania: 19.05.2018


Prowadzisz swój własny warsztat stolarski? A może obróbka drewna to Twoje hobby? Na pewno wiedziałeś o tym, że maszyna CNC nie jest nowinką techniczną, która dopiero wchodzi na rynek. Warto pamiętać o tym, że obecnie jest to urządzenie, które stało się niemal niezbędne w każdym mniejszym lub większym zakładzie zajmującym się takim zadaniem, jak obróbka drewna. Firmy, które chcą nadążać za rynkiem i najnowszymi technologiami są niemal zmuszone do tego, aby zainwestować w tego typu urządzenia. Żadna z nich nie chce być przestarzała, albo pracować na sprzęcie o złej jakości. Maszyna CNC to urządzenie, które jest wyposażone w dużą ilość zalet – podstawowe to duża szybkość pracy, a także precyzja wytwarzania materiałów. Maszyny CNC są także bardzo uniwersalnymi sprzętami, które wykorzystuje się do produkcji detali różnego rodzaju.  
http://maszyna-stolarskie.pl/
WINTER centrum obróbcze CNC ROUTERMAX 1313 ATC DELUXEWINTER centrum obróbcze CNC ROUTERMAX 1313 ATC DELUXE

Producent maszyn do obróbki drewna Winter Poland podkreśla, że zazwyczaj jeden dzień pracy na sprawnej i szybkiej maszynie, może przynieść nam takie efekty, jak kilkutygodniowa praca na maszynie tradycyjnej lub w trakcie pracy ręcznej. Dzięki dużej dokładności wytwarzania produktów z drewna zyskujemy także jeszcze jedno – znacznie ograniczamy straty materiału roboczego. Dzięki mniejszemu zużyciu materiałów, zmniejszamy także koszty produkcji. Czy to koniec zalet? Ależ skąd – dzięki takiemu urządzeniu, jak maszyna CNC, możemy przeprowadzić redukcję zatrudnienia. Wcale nie musi oznaczać to masowych zwolnień w twoim zakładzie, ale po prostu przesunięcie pracowników na inne stanowiska, gdzie będą bardziej przydatni. Jak widzisz, automatyzacja pracy ma zdecydowanie więcej plusów niż minusów. Do produkcji określonej ilości materiału będziemy musieli zatrudnić o połowę mniej osób – czy już czujesz nadchodzące zyski dla swojej firmy?

Przecinarki plazmowe

Maszyna CNC jest dobrą inwestycją, którą będziesz doceniał przez długie lata pracy. Przed zakupem pojawi się także pytanie – wybrać urządzenie nowe, czy może raczej używane? Czy istnieje inna różnica między tymi wyborami oprócz niższej ceny sprzętu z drugiej ręki? Cena używanego sprzętu to niekwestionowany plus jej zakupu, ale nie mamy pewności co do tego jak długo była ona użytkowana zanim ją nabyliśmy. Jeżeli zdarzy się usterka, a maszyna nie jest już na gwarancji – będziemy musieli usunąć ją na swój koszt. Gwarancja, którą daje nam producent maszyn do obróbki drewna pokryje koszt naprawy – zazwyczaj całkowicie. Warto jest rozważyć wszystkie za i przeciw oraz podjąć decyzję dobrą dla nas i naszego warsztatu!

Strugarki czterostronne

Maszyna CNC – czy warto inwestować w jej zakup? Maszyna CNC – czy warto inwestować w jej zakup?

Schody Szczecin

Najważniejsze informacje na temat pił formatowych

Audi RS7 bodykit