Frezarka CNC – kilka przydatnych informacji dla Ciebie!

Data dodania: 19.12.2018


Kiedy rozpoczynasz właśnie działalność stolarską – przed tobą na pewno stoi wybór takiego narzędzia, jak obrabiarka do drewna. Na pewno chciałbyś, aby to urządzenie dobrze ci służyło oraz spełniało wszystkie twoje potrzeby, jeżeli chodzi o obróbkę drewna. Zacznij od określenia jej dokładnego przeznaczenia – czy będzie to maszyna używana raczej do prac hobbystycznych, czy zupełnie odwrotnie – do celów przemysłowych? Jeżeli prowadzisz profesjonalny warsztat stolarski z pewnością nie zadowolisz się tym samym sprzętem, co amator. W takim przypadku postaw na urządzenie przemysłowe, które sprosta wymaganiom twojej linii produkcyjnej – sprawdź koniecznie sztywność ramy urządzenia oraz precyzję jej wykonania, nie zapomnij o odpowiednio dużym obszarze pola roboczego oraz o jakości podzespołów. Bardzo ważny jest także serwis producenta – powinien być dostępny od ręki. To wszystko sprawi, że będziesz naprawdę zadowolony ze swojej maszyny i wykorzystasz jej potencjał w 100%.

Frezarka CNC – kilka przydatnych informacji dla Ciebie!Frezarka CNC – kilka przydatnych informacji dla Ciebie!

Nie wiesz jaki typ konstrukcji urządzenia będzie najlepszy w przypadku maszyn przemysłowych CNC? Nie licz na gotową odpowiedź, ale możemy podpowiedzieć ci, że najbardziej trwałe są ramy wykonane z grafitu lub elementów stalowych. To właśnie dzięki tym materiałom możemy liczyć na absorpcję drgań w trakcie pracy. Taka rama nie ulegnie również odkształceniom – nawet po długim czasie użytkowania. Kiedy zależy ci na szczególnej precyzji pracy z maszyna CNC, powinieneś postawić na monolityczną konstrukcję sprzętu, która zwiększa dokładność wytwarzanych przedmiotów i niweluje ślady przesuwania maszyny.

Producent schodów

Warto pamiętać także o tym, że sercem maszyny są najczęściej jej dobrze dobrane podzespoły. Te ważne elementy maszyny CNC, podobnie jak jej korpus mają niebagatelny wpływ na jakość wykonywanej pracy, jej wydajność oraz dokładność. Kiedy producent maszyn do obróbki drewna dobierze do twojej maszyny odpowiednie komponenty, możesz spodziewać się braku awarii oraz jeszcze większego bezpieczeństwa. Wybierz urządzenie do obróbki drewna pochodzące od renomowanego producenta, aby móc sprawnie dokonywać napraw ewentualnych usterek albo też zwrócić się do pomoc w innej kwestii.

Centra obróbcze CNC

Przejdźmy do ważnej kwestii akcesoriów, dzięki którym nasza praca może stać się jeszcze wygodniejsza. W co warto zainwestować? Na pewno przyda ci się czujnik pomiaru wysokości urządzenia, system chłodniczy oraz koniecznie system odpylający. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z maszyną CNC i nie masz pewności co do odpowiednich parametrów sprzętu – zwróć się z prośbą o poradę do takiej osoby, jak producent maszyn do obróbki drewna. Dzięki doborowi odpowiednich elementów wyposażenia, możesz cieszyć się naprawdę wygodną pracą – zarówno hobbystyczną, jak i profesjonalną.

Projektowanie schodów

WINTER grawerka frezarka CNC ROUTERMAX 1118 ROTARY DUO „SET-VERSION”WINTER grawerka frezarka CNC ROUTERMAX 1118 ROTARY DUO „SET-VERSION”

Maszyny CNC do obróbki drewna