Podręczniki do nauki religii w szkołach

Asortyment

Wydawnictwo Jedność to firma działająca na rynku od 1918 roku, pierwotnie pod nazwą Drukarnia Diecezjalna. Współcześnie oferuje swoim klientom podręczniki przeznaczone dla przedszkoli, szkół podstawowych oraz trzech rodzajów szkół ponadpodstawowych. Dodatkowo oprócz standardowych pozycji wydawnictwo proponuje zakup terminarzy dla katechetów, zeszytów dla uczniów oraz materiałów przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W ofercie specjalnej znajdują się pozycję z zakresu modlitewników, opowiadań dla najmłodszych, które zapoznają je z takimi pojęciami jak droga krzyżowa, przypowieści biblijne, pierwsza Komunia Święta oraz osobami jak Jan Paweł II, św. Jan Bosko, św. Marcin, czy św. Matka Teresa z Kalkuty. W związku z tym obejmują one tematykę etyczną, filozoficzną oraz religijną. Dla rodziców maluchów i starszej młodzieży na pewno nie są obce tytuły takie jak ,,Zaproszeni na ucztę z Panem Jezusem”, ,,W rodzinie dzieci Bożych” czy ,,Odkrywamy tajemnice Bożego świata”. Autorami publikacji są księża, ale również i osoby świeckie z pedagogicznym wykształceniem.

Dlaczego właśnie Jedność?

Jedną z ważniejszych cech wydawnictwa jest jego ogólna dostępność w księgarniach oraz sklepach internetowych. Książki te w przeciwieństwie do innych pozycji mają niskie ceny, a dodatkowo zdarzają się przeceny, na których można zaoszczędzić kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych, w zależności od ilości kupowanych pozycji. Serca najmłodszych czytelników są podbijane przez wdzięczne tytuły, przyjazną dla oka szatę graficzną oraz właściwe dobranie tematów do wieku i klasy. Jeśli chodzi o stronę formalną, to podręczniki są kompatybilne z aktualną podstawą programową i spełniają wymóg wieloletniości.

Oferowane przez wydawnictwo Jedność podręczniki do religii od Tania Książka są popularną pozycją wśród szkolnych wykazów obowiązujących podręczników i nic nie wskazuje na to, żeby ten trend uległ zmianie.

Strona internetowa wydawnictwa Jedność

Strona internetowa została podzielona na kilka sektorów i są to: właściwy sklep, strefa dla katechety i edukacji. Korzystając z materiałów dodatkowych można zsynchronizować naukę w szkole z samokształceniem, wprowadzając dziecko w świat religii. Na zachętę wydawnictwo umożliwia skorzystanie z pakietów startowych po założeniu konta na ich stronie internetowej. W dłuższej perspektywie ma to wiele zalet, między innymi powtarzające się okresowo rabaty czy darmowe wysyłki.

Szkoła freepik - pl.freepik.com