Nauka o Bogu

Wiara katolicka związana jest z polskimi tradycjami już od dawna. Chyba każdy Polak doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że Bóg jest na stałe związany z Polakami. Aczkolwiek należy dodać, że każdy Polak ma wybór w co chce tak naprawdę wierzyć. Rodzice posyłają swoje pociechy do szkół, gdzie prowadzone są lekcje religii i gdzie dziecko może poznać wszystkie prawdy, jakie są z tym związane. Trzecia klasa szkoły podstawowej to dla dzieci wielkie wydarzenie, ponieważ to Pierwsza Komunia Święta. Koniec szkoły podstawowej to dla dużej części uczniów bierzmowanie. Jak więc widać religia i Bóg obecne są w życiu dzieci. Wydawnictwo Jedność podręczniki do religii (https://www.taniaksiazka.pl/wydawnictwo/jednosc) współpracuje z wieloma placówkami edukacyjnymi oferując im dostęp do najlepszych materiałów edukacyjnych z których dzieci mogą uczyć się o Bogu i innych zagadnieniach.

“Klasa V SP. Szczęśliwi, którzy szukają prawdy”

Jest to podręcznik zawierający 60 jednostek tematycznych, które normalnym trybem zostaną przerobione przez cały rok szkolny. W książce znaleźć można dwa stałe elementy, czyli fragment Pisma Świętego oraz tekst narracyjny. Tak, może dzieci nie są skłonne do tego, aby przeczytać całą Biblię, dlatego też w książce znaleźć można poszczególne fragmenty, których omawiane będzie dla młodych ludzi o wiele łatwiejsze. Do tego w środku można znaleźć takie części, jak Módl się, Zaśpiewaj, Zastanów się, Zapamiętaj, Zadanie oraz propozycje quizu. Owe quizy to najlepsze podsumowanie całego materiału, dzięki czemu uczniowie mają szansę na to, aby utrwalić wiedzę po każdym przerobionym rozdziale. Całość została tak opracowana, że dzieci z wielką przyjemnością będą angażować się w tematykę, jaką znajdą w środku podręcznika.

“Klasa VIII SP Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi – podręcznik do religii”

Ósma klasa szkoły podstawowej to już bardzo poważny fragment życia. Tak naprawdę nie ma tu już czasu na dziecięcą zabawę, jeżeli chodzi o kościół. Uczniowie są właśnie przed bierzmowaniem i podejmują już bardziej świadome decyzje odnośnie swojego życia. Podręcznik do religii w 8 klasie pomaga młodym ludziom zrozumieć korzyści, jakie płyną z bycia chrześcijaninem. 61 jednostek tematycznych znaleźć można w siedmiu rozdziałach, które przewidziane są do omówienia na cały rok szkolny. Uczniowie mają szansę na to, aby ze swoim katechetą, czy też księdzem prowadzącym religię przeprowadzić wiele dyskusji odnoszących się do Boga i innych tematów, jakie związane są z wiarą katolicką. Zdanie takich osób może nie jednego dorosłego mile zaskoczyć.

Szkoła freepik - pl.freepik.com